Geleneksel İftar Yemeğimiz Gerçekleşti


Fatih Belediyesi ve İstanbul Berberler Odası iş birliği ile gerçekleşen geleneksel iftar yemeği Fatih Mimar Sinan Stadında yoğun binlerce esnafımız ve ailelerinin katılımı ile gerçekleşti. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz iftar öncesinde esnaflarımızı masalarında ziyaret ederek hoşgeldiniz dileklerinde bulundular.

Müzik dinletisi ve Kuran-ı kerim okutulması sonrasında binlerce esnaflarımız ve aileleri ezanın okunması ile birlikte oruçlarını açtılar. İftar sonrasında konuşmasını gerçekleştirmek için kürsüye gelen İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz sözlerine protokolü ve esnafı selamlayarak başladı. Başkan Akyüz, “Çok kıymetli Fatih Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Demir’in kurumumuza ve esnaflarımıza göstermiş olduğu yakın ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Allaha Şükür ilçemizde hiç bir sıkıntımız yok. Pazar tatili uygulamamız yolunda gidiyor, pankart asarak haksız rekabete neden olan işyerlerine müdahale ediliyor.Gerçekleştirmiş olduğumuz bu iftar yemeğinin tekrarını Allah bizlere tekrar nasip etsin. Şimdiden tüm esnaflarımız ve ailelerinin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

Başkan Şükrü Akyüz’den sonra konuşmasını gerçekleştiren Fatih Belediye Başkanı Sn. Mustafa Demir konuşmasında toplumun bütün kesimlerini bir arada tutmaya çalıştıklarını ve onlara dokunmaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Demir, Ramazan’ın bereketini yansıtma gayretindeyiz ve her tarafa yayılmasını istiyoruz. Biz bunu yaparken şunu arzuluyoruz esnaf kuruluşları ve yakınları böyle organizasyonlarla en azından yılda bir kere bile olsa birlikte görüşüp paylaşımlarda bulunuyorlar.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bu akşam bu güzel tabloyu oluşturduğunuz için başta İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz’e, siz değerli esnaflarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum. Bizler her zaman siz değerli esnaflarımızın yanındayız ve yanınızda olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen iftar yemeği İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz tarafından Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e günün anısına el yapımı hediye takdim edilmesi ve günün anısına fotoğraf çektirilmesi ile sonlandı.


Site İçi Arama